Sport
Wielkie Derby Śląska w gronie najważniejszych meczów na świecie.

Wielkie Derby Śląska w gronie najważniejszych meczów na świecie.

Ultras Tifosi to jeden z najbardziej popularnych i poczytnych portali kibicowskich. Ich media społecznościowe obserwuje kilka milionów ludzi. Co roku w swoim wewnętrznym bardzo prestiżowym plebiscycie przygotowują listę najlepszych grup kibicowskich w danym roku. Tym razem na koniec zbliżającego się roku 2020 stworzyli również zestawienie 50 meczów, które musisz zobaczyć przed śmiercią.

Są to najważniejsze mecze piłkarskie na świecie, takich na, których atmosfera jest najbardziej gorąca, doping najgłośniejszy, a stadiony w dniu spotkania pękają w szwach. Wśród wyróżnionych znalazły się dwa mecze z Polski.

Na 48 miejscu pojawiły się derby Krakowa między Wisłą a Cracovią, natomiast kilka pozycji wyżej bo na miejscu 42 Wielkie Derby Śląska czyli spotkania między Górnikiem Zabrze, a Ruchem Chorzów. Dwa śląskie kluby mają w sumie 28 mistrzostw Polski (każdy po 14), w swojej historii stawały naprzeciw siebie ponad 100 razy, a mecze te zawsze obfitują w gorącą atmosferę. Jeszcze 10 lat temu odbywały się przy frekwencji ponad 40 000 ludzi na legendarnym Stadionie Śląskim.

Cały plebiscyt wygrały derby Buenos Aires między River Plate, a Boca Juniors, a najwyżej rozstawionym spotkaniem w Europie zostały mecze między belgradzkimi klubami Partizanem i Crveną Zvezdą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.